» » Szkolenie z systemu FONET

Szkolenie z systemu FONET

W dniach 26-27.11.2018 inżynierowie z WB Electronics przeprowadzili dla pracowników ITK szkolenie z eksploatacji i programowania zestawów łączności pokładowej FONET będących na stanie ZST.

Szkolenie stanowi kontynuację współpracy WEL z firmą WB Electronics zapoczątkowanej wyposażeniem dwóch pracowni ZST w zestawy FONWAT (konfiguracja dostosowana do szkolenia podchorążych WEL).

Celem szkolenia było ugruntowanie wiedzy z zakresu funkcjonowania i eksploatacji elementów systemu FONET w aspekcie włączenia udostępnionego systemu do oferty dydaktycznej WEL w zakresie przedmiotów Środki Dowodzenia, Łączność, Wojskowe Sieci Teleinformatyczne i Przewodowe Systemy Łączności.

Szkolenie było okazją do wymiany uwag i spostrzeżeń w zakresie jak najlepszego wykorzystania możliwości systemu FONET w działalności dydaktycznej.

W ramach współpracy z firmą WB Electronics przewidywane są kolejne szkolenia z tego zakresu.