» » Szkolenie FONET – VoIP/IP

Szkolenie FONET – VoIP/IP

wpis w: Aktualności | 0

W dniach 30.01 – 31.01.2019 zespół inżynierów oprogramowania przeprowadził dla pracowników ITK zaangażowanych w realizację zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem systemu FONET szkolenie obejmujące prezentację nowej wersji oprogramowania do konfiguracji i aktualizacji systemu, jak również z zakresu konfiguracji usług VoIP/IP.

W trakcie szkolenia zaprezentowano możliwość kreowania użytkownika VoIP, współpracę z zewnętrzną centralą VoIP, kreowanie trunków oraz współpracę z centralą analogową.

Szkolenie umożliwiło pogłębienie wiedzy z zakresu możliwości systemu FONET oraz jego najnowszych funkcjonalności.

W najbliższym czasie planowane jest włączenie systemu FONET do realizacji procesu dydaktycznego w ramach przedmiotów: Środki dowodzenia, Techniki i urządzenia multimedialne w zastosowaniach wojskowych, Wojskowe Systemy Łączności Przewodowej oraz na kursach doskonalących.